ذغال سنگ صفحه شخصی نیوشا ضیغمی پردیس کوروش

ذغال سنگ: صفحه شخصی نیوشا ضیغمی پردیس کوروش نیوشا ضیغمی سینمایی تصویری فرهنگ همراهی فرهنگ و هنر

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ترمیم «روسری آبی» رخشان بنی‌اعتماد

فیلمخانه ملی کشور عزیزمان ایران جهت نمایش فیلم «روسری آبی» در جشنواره مالاتیای ترکیه، ترمیم نسخه مهم آن را با سرعت و کیفیت اوج انجام می‌دهد. 

ترمیم «روسری آبی» رخشان بنی‌اعتماد

ترمیم «روسری آبی» رخشان بنی اعتماد

عبارات مهم : ایران

فیلمخانه ملی کشور عزیزمان ایران جهت نمایش فیلم «روسری آبی» در جشنواره مالاتیای ترکیه، ترمیم نسخه مهم آن را با سرعت و کیفیت اوج انجام می دهد.

به گزارش ایسنا، دانش و فن آوری مرمت تصویر، تصحیح رنگ و احیای صدا به شیوه دیجیتال، باعث شده است که تجارب قابل توجهی در فرآیند بازیابی مواد دیداری و شنیداری بدست آید و فیلمخانه ملی کشور عزیزمان ایران در سال های اخیر با بهره گیری مناسب از این فن آوری نسبت به اصلاح و مرمت تعدادی از فیلم های ارزشمند تاریخ سینمای کشور عزیزمان ایران از جمله «گاو»، «ناخدا خورشید»، «اون شب که بارون اومد»، «باد صبا»، و… اقدام کرده است.

ترمیم «روسری آبی» رخشان بنی‌اعتماد

با توجه به اینکه قرار است نسخه اصلاح و مرمت شده است فیلم «روسری آبی» به پخش کنندگی بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره فیلم مالاتیای ترکیه به نمایش درآید و به لحاظ اینکه نگاتیو صدا و تصویر این فیلم در فیلمخانه ملی کشور عزیزمان ایران در شرایط مناسبی حفظ و نگهداری شده، عملیات ترمیم «روسری آبی» ساخته رخشان بنی اعتماد با سرعت و کیفیت بسیار بالایی در حال انجام است.

طبق اعلام دست اندرکاران فیلمخانه، قبل از شروع این عملیات، ابتدا یک نسخه دیجیتال با استفاده از نگاتیو مهم در لابراتوار دیجیتال فیلمخانه ملی کشور عزیزمان ایران تهیه و سپس جهت انجام مرمت و تصحیح نور و رنگ دیجیتال به «لابراتوار دیجیتال فام» تحویل داده شد.

فیلمخانه ملی کشور عزیزمان ایران جهت نمایش فیلم «روسری آبی» در جشنواره مالاتیای ترکیه، ترمیم نسخه مهم آن را با سرعت و کیفیت اوج انجام می‌دهد. 

این فیلم به پخش کنندگی بنیاد سینمایی فارابی نمایش داده می شود و این بنیاد در اجرای این پروژه همکاری دارد.

جشنواره مالاتیای ترکیه در آبان ماه سال ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد و قرار است همراه با نمایش فیلم «روسری آبی» تقدیری هم از رخشان بنی اعتماد جهت مجموعه فیلم هایش داشته باشد.

رخشان بنی اعتماد «روسری آبی» را در سال ۱۳۷۳ و با بازی عزت الله انتظامی، فاطمه معتمدآریا، گلاب آدینه، افسر اسدی، جمشید اسماعیل خانی، فرهاد اصلانی، نادیا دلدار گلچین و … ساخته است.

ترمیم «روسری آبی» رخشان بنی‌اعتماد

واژه های کلیدی: ایران | نمایش | اعتماد | دیجیتال | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz